سیستم انتقال مواد

سيستم وكيوم مناسب ترين روش برای انتقال مواد پودری ساختمانی

مقدمه

فناوری وکیوم در سیستم های انتقال در انتقال مواد پودری یک روش اثبات شده برای کار با مواد جامد و پودرهای فله خشک در طیف گسترده ای از کاربردها است. به طور گسترده ای در محیط های غذایی ، دارویی ، شیمیایی و صنعتی استفاده می شود. از مزایای سیستمهای انتقال وکیوم برای انتقال مواد پودری که غالباً ذکر می شود ، می توان به تمیزی به دلیل بسته بودن خطوط انتقال ، قابلیت اطمینان ، کم صدا بودن ، عملکرد ساده ، انتقال روان مواد با انتقال مواد با حجم كم به متراکم ، نگهداری آسان با هزینه کم ، هزینه عملیاتی کم و ایمنی اشاره کرد. روش انتقال مواد پودری در صنايع ساختمانی ارزشمند است

فرايند دسته ای و انتقال مواد پودری

متداول ترین سیستم های انتقال خلا برای انتقال مواد پودری از فرآیند دسته ای استفاده می کنند. خط انتقال آب بندی فعال می شود ، پمپ خلا فعال می شود و مواد فرآیند (پودر یا گرانول) به یک ظرف دریافت کننده منتقل می شود. وقتی دسته کامل شد ، خلا آزاد می شود و مواد از محل مبداء آزاد می شوند یا از محل مبداء به مقصد مورد نظر منتقل می شوند. سیستم دوباره مهر و موم شده و خلاء دوباره وارد شده تا جریان مجدد محصول انجام شود.

انتخاب پمپ خلاء در انتقال مواد پودری یکی از مهمترین عناصر طراحی سیستم است. پمپ خلا مورد نیاز باید بتواند به سرعت هوا را از خط تخلیه کند ، خلا کافی بکشاند و حرکت محصول را تحریک کند و حجم هوای کافی را برای انتقال تمام مواد مورد نیاز در یک زمان مشخص فراهم کند.

پمپ های خلاء هوا محور COAX و انتقال مواد پودری

راه حل استاندارد برای بسیاری از کاربردهای انتقال خلا در انتقال مواد پودری ، پمپ خلاء چند مرحله ای است. پمپ COAX از هوای فشرده شده به عنوان ورودی استفاده می کند و از طریق یک اثر ونتوری قادر به ایجاد خلا عمیق (تقریباً ۲۲ اینچ جیوه) هنگام به جلو راندن با حجم های هوا (SCFM) سه برابر حجم است. هوای فشرده با استفاده از چندین مرحله ، خلاء زیادی ایجاد می شود ، زیرا جریان هوا به سرعت افزایش می یابد. COAX به صورت کارتریج ساخته شده است ، که امکان ساخت مدولار ساده در اندازه های مختلف پمپ را فراهم می کند. پمپ های مدولار کوچک ، سبک ، کارآمد بوده و در صورت لزوم تمیز یا تمیز می شوند. هیچ اجزای الکتریکی در پمپ سيستم خلاء وجود ندارد ، که عمر طولانی و ایمنی ذاتی را در محیط های غبارآلود یا خطرناک تضمین می کند.

سیستم وکیوم

کار با سیستم وکیوم برای انتقال مواد پودری ساختمانی، راحت است

دمنده های احیا کننده در انتقال مواد پودری

دمنده های احیا کننده دستگاه های الکترو مکانیکی هستند که برای جابجایی هوا از طریق روش جابجایی غیر مثبت استفاده می شوند. یک دستگاه جابجایی مثبت از یک طرح پروانه استفاده می کند که مقداری هوا را محکم به دام می اندازد و آن را مجبور می کند تا یک فاصله معین را در یک جهت مشخص حرکت دهد. یک دمنده احیا کننده نیز هوا را حرکت می دهد ، با این حال ، طراحی پروانه اجازه می دهد تا مقداری هوا از بالای تیغه عبور کند و از کنار آن عبور کند. این هوا توسط تیغه دیگری به جلو منتقل می شود.

پروانه در محفظه ای محصور شده است که بین نوک تیغه و محفظه شکاف دارد. هوا از طریق یک درگاه ورودی به داخل دمنده جریان می یابد و از طریق یک درگاه خروجی خارج می شود. چرخش پروانه معمولاً توسط یک موتور نوع القایی سه فاز هدایت می شود ، که ممکن است از طریق VFD (درایو فرکانس متغیر) کنترل شود و اندازه آن متناسب با نیازهای برنامه خاص باشد.

انتقال مواد پودری ساختمانی

در انتقال مواد پودری ساختمانی می توان از خودروها هم استفاده کرد

کاربردهای انتقال خلاء براي انتقال مواد پودری ساختمانی

برای کاربردهای انتقال خلاء در انتقال مواد پودری ، سمت ورودی / مکش هوا دمنده احیا کننده به سر فیلتر سیستم انتقال قدرت خلاء گیرنده پس از فیلتراسیون هوا متصل می شود. در این حالت ، مکش از دمنده احیا کننده جای پمپ خلا CO COAX را می گیرد. روند دسته ای هنوز استفاده می شود و چرخه انتقال مشابه است. تفاوت اصلی بین این دو سیستم این است که یک دمنده احیا به طور مداوم کار می کند ، در حالی که پمپ COAX متناوب است و در صورت عدم نیاز به کشش خلاء خاموش می شود.

دمنده احیا کننده به منظور تأمین جریان هوا برای خنک کردن موتور به طور مداوم کار می کند. یک مونتاژ سوپاپ / انحراف دهنده هوا برای این عملکرد به سیستم دمنده احیا می شود. هنگامی که محصول در حال جابجایی است ، هوا از طریق فرایند وارد می شود ، فیلتر می شود و سپس از طریق دمنده احیا می شود. در صورت عدم نیاز به خلا و تخلیه گیرنده ، دریچه های انتقال دهنده طرف مکش دمنده و مخزن گیرنده را به اتمسفر باز می کنند. این اجازه می دهد تا دریچه پایینی آزادانه حرکت کند ، و مسیری را برای جریان هوای محیط از طریق دمنده احیا کننده برای خنک شدن فراهم می کند. مانند تمام موتورها ، تعمیر و نگهداری دوره ای مانند سرویس یا سایر خدمات ممکن است لازم باشد.

روش های مختلفی برای جابجایی پودر در انتقال مواد پودری وجود دارد که هرکدام مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارند. اساسی ترین این روش ها شارژ دستی پودرها است. شارژ دستی پودرها به راکتورها و سایر تجهیزات در بسیاری از تأسیسات که در آن فرآیندهای مربوط به جابجایی مواد جامد انجام می شود ، یک عمل معمول است. این روش برای دهه ها مورد استفاده قرار گرفته و مزیت اصلی آن این است که به تجهیزات گران قیمت یا کنترل های پیچیده ای نیاز ندارد. با این حال ، ممکن است ملاحظات دیگری وجود داشته باشد که تغییر به روشی خودکار را سودمندتر کند.

سیستم وکیوم برای انتقال مواد پودری ساختمانی

سیستم وکیوم برای انتقال مواد پودری ساختمانی در هر کشوری شناخته شده است

روش های مختلف جابجایی مواد پودری و برتری سیستم وکیوم

روش های مختلفی برای جابجایی پودر وجود دارد که هرکدام مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارند. اساسی ترین این روش ها شارژ دستی پودرها است. شارژ دستی پودرها به راکتورها و سایر تجهیزات در بسیاری از تأسیسات که در آن فرآیندهای مربوط به جابجایی مواد جامد انجام می شود ، یک عمل معمول است. این روش برای دهه ها مورد استفاده قرار گرفته و مزیت اصلی آن این است که به تجهیزات گران قیمت یا کنترل های پیچیده ای نیاز ندارد. با این حال ، ممکن است ملاحظات دیگری وجود داشته باشد که تغییر به روشی خودکار را سودمندتر کند. سیستم انتقال مواد پودری با سیستم وکیوم مطمئن است و سیستم های شرکت وکیوم آفرین یکی از بهترین دستگاه هایی است که شما می توانید خریداری کنید.

قیمت سیستم انتقال مواد متناسب با نوع کاربری و اندازه دستگاه ها و در نهایت با بودجه شما مشخص می شود. سیستم انتقال مواد معدنی (سیمان، آهک و ..) در صنایع ساختمانی می تواند به انتقال هر چه سریع تر مواد کمک کند.

روش انتقال مکانیکی در انتقال مواد پودری گزینه دیگری است که نسبتاً ارزان است و می تواند با استفاده از موتورهای کم مصرف ، اتوماسیون را به روند شما اضافه کند. با این حال ، مسیریابی برای خط لوله مورد نیاز اغلب می تواند نصب را دشوار کند و مشکلات مربوط به مهار و قرار گرفتن در معرض اپراتور هنوز وجود دارد.

گزینه بعدي انتقال پنوماتیک در انتقال مواد پودری است که یک راه حل کاملاً خودکار را ارائه می دهد که بالاترین سطح مهار را ارائه می دهد. دو هدف اصلی برای حاوی پودر وجود دارد که هر دو به ویژه در کاربردهای دارویی و شیمیایی خوب مهم هستند – ایمن نگه داشتن محصول از محیط و ایمن نگه داشتن محیط (و افرادی که در آن کار می کنند) از محصول. بسته به خصوصیات و سمیت محصول ، یکی از این اهداف یا هر دو باید تأمین شود تا از استانداردهای بالای کیفیت محصول و ایمنی اپراتور اطمینان حاصل شود. انتقال پنوماتیک بهترین فناوری برای استفاده برای اطمینان از حفظ سیستم بسته است

انتقال مکانیکی گزینه دیگری است که نسبتاً ارزان است و می تواند با استفاده از موتورهای کم مصرف ، اتوماسیون را به روند شما اضافه کند. با این حال ، مسیریابی برای خط لوله مورد نیاز اغلب می تواند نصب را دشوار کند و مشکلات مربوط به مهار و قرار گرفتن در معرض اپراتور هنوز وجود دارد.

انتقال مواد پودری ساختمانی با سیستم وکیوم

انتقال مواد پودری ساختمانی با سیسستم وکیوم، را می توان در هر محلی به راحتی انجام داد

سلامت و ایمنی عملگر و محیط زیست

ارگونومی اپراتور عمداً اولین مورد در لیست ما است زیرا ایمنی کارگران باید نگرانی اصلی هر شرکتی باشد. فرایندی که شامل دست زدن به یک ماده خطرناک باشد ، خطرات ایمنی بیشتری را برای پرسنل عامل ایجاد می کند. انتقال حاوی پودرها به طور موثری باعث کاهش دستی دستی مواد جامد می شود ، بنابراین باعث کاهش قرار گرفتن در معرض اپراتور در برابر محصول منتقل شده می شود. علاوه بر این ، انتقال پنوماتیک پودر به داخل یک رگ در مقابل ریختن دستی ظروف سنگین ، خطر آسیب پشت اپراتور را از بین می برد. همچنین می توان صرفه جویی در هزینه را نیز محقق کرد ، زیرا با توجه به محدودیت بالایی که می توان به دست آورد ، دیگر لازم نیست تجهیزات محافظ شخصی گران قیمت (PPE) خریداری کنید.

از منظر محیطی ، سیستم بسته ای که از طریق انتقال محدود ایجاد می شود ، جو بدون گرد و غبار را ایجاد می کند. در مورد پودرهایی با سيستم گچ ، این امر به حفظ تمیز بودن محل کمک می کند ، اما حتی مهم تر ، در مواردی از محصولات حاوی مواد سرطان زا یا مواد با حساسیت به اکسیژن ، محیط بی اثر که امکان پذیر است به ارتقا سلامت کمک می کند. و ایمنی محیط کار به عنوان یک کل.
نتیجه گیری

روش وکیوم در انتقال مواد پودری یک گزینه عالی برای کاربردهای انتقال فله خشک ، پودر و گرانول است. این یک روش اثبات شده است ، با هزاران کاربرد موفقیت آمیز در سایت های غذایی ، دارویی ، شیمیایی و عمومی. انتخاب نوع مناسب پمپ خلاء بخش مهمی از مراحل طراحی است. برای اکثر موارد ، پمپ خلا COAX انتخاب خوبی است. عملکرد ساده ، تعمیر و نگهداری کمتر ، هزینه عملیاتی و سرمایه ای ، سر و صدای کم و نصب آسان از عواملی است که به نفع پمپ خلا COAX است. در برنامه هایی که هوای فشرده شده محدود است ، یا در دسترس نیست ، سیستم های با استفاده از دمنده های احیا کننده گزینه ای عالی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *