سیستم انتقال مواد

بهترین روش سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن با سیستم وکیوم

مقدمه

سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن لازم است که با سیستم انتقال مواد هماهنگ باشد و شما می توانید این مواد را با سیستم وکیوم به راحتی از نقطه مبداء به نقطه مقصد منتقل بکنید. شما مي توانيد با سيستم وكيوم پودرهاي پلي اتيلن را ايمن از نقطه مبداء به نقطه مقصد منتقل بكنيد. سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن لازم است که با سیستم انتقال مواد هماهنگ باشد

نصب درست نوار نقاله های پنوماتیک و سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن

انتقال پنوماتیک یکی از همه کاره ترین روش ها برای انتقال مواد جامد در فواصل متوسط است. بنابراین ، جای تعجب نیست که فرآوری شیمیایی در طی سالها تعدادی مقاله منتشر کرده است. در طراحی ، نصب و راه اندازی نوار نقاله های پنوماتیک فاز رقیق و رقیق. چندین مدل و مجموعه ای کامل از داده های گروه های تحقیقاتی نیز در دسترس است. با این حال ، حتی بهترین مدل و داده ها فقط تا اینجا می توانند پیش بروند. عملکرد واقعی به دقت مکانیکی بستگی دارد. به عنوان مثال ، یک کوچک بدون توجه نشت می تواند عملکرد یک نوار نقاله پنوماتیک را از بین ببرد – این امر به دلیل داشتن یک مدل خوب است. مشکلات اضافي ممکن است از عدم یکنواختی جریان یا تغییرات محلی در نسبت جامدات به هوا ایجاد شود. واقعیت اکثر محیط های گیاهان این است که تلاش برای پایین نگه داشتن هزینه ها می تواند ملاحظات طراحی به ویژه هنگام استفاده از تجهیزات قدیمی برای یک پروژه جدید را بیان کند. با این حال ، می توانید برای جلوگیری از بروز مشکلات ، چند مرحله انجام دهید.

سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن با سیستم وکیوم ایمن است

سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن با سیستم وکیوم ایمن است

۱۰ نکته برتر در سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن

۱. اجراي بالابر قبل از اجرای افقی سيستم وكيوم

در بیشتر نوار نقاله ها نقطه تغذیه کمترین سرعت گاز را دارند و ذرات ممکن است از حالت تعلیق خارج شوند. این را می توان با تغییرات اندازه خط اما خط استاندارد جبران کرد. اندازه ها می توانند شما را مجبور کنند که سرعت را بیش از حد موردنظر فشار دهید ، خصوصاً در نزدیکی انتهای خط. با پایین آمدن فشار در امتداد خط ، با بالا بردن نوار نقاله در جلو، سرعت نيز افزايش پيدا مي كند. از حرکتهای افقی به جای اینکه در انتها جریان داشته باشند ، ذرات فرصت دارند به سمت گاز شتاب بگیرند. سرعت و شتاب گرفتن ، عمدتا به این دلیل است که سرعت خفگی به طور کلی کمتر از است.

شما می توانید با سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن، مواد پودری شیمیایی را به راحتی منتقل کنید

شما می توانید با سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن، مواد پودری شیمیایی را به راحتی منتقل کنید

۲. به حداقل رساني خمش ها و لوله هاي زاويه دار در سیستم انتقال پودرهای پلی‌اتیلن

افت فشار و فرسایش در زانويي ها خيلي زياد اتفاق مي افتد. بیشتر سایش و نگهداری در نوار نقاله های بادی دیده می شود كه ناشی از آرنج است. بنابراین بهترین کار این است که زیاد از حد استفاده نشود. استثنا عمده در به حداقل رساندن تعداد زانويي هاي سیستم برای خطی است که باید بالا برود و سپس افقی شود. در حالی که یک اجرای زاویه دار کمترین فاصله بین دو نقطه را ارائه می دهد ، کمترین افت فشار را ندارد. در واقع ، یک خط انتقال ادامه دارد. در زاویه ۴۵ درجه افت فشار بسیار بیشتری نسبت به یک خط افقی و عمودی دارد. سه زانويي قرار گرفتن در كنار يكديگر ، یکی دیگر از اشتباهات اساسی که ناشی از شتاب است. اثرات بسیاری از مدل ها فقط مقدار زانويي ها را محاسبه می کنند – اما محل قرارگیری در طرح از همه مهم تر است. کمترین تعداد زانويي همیشه مطلوب نیست.

در سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن ، دقت در پر کردن مخزن لازم و ضروری است

در سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن ، دقت در پر کردن مخزن لازم و ضروری است

۳. محاسبه سرعت براساس هر ۳۰۴ تا ۶۰۹ سانتي متر

فقط به اندازه گیری سرعت وانت یا حداکثر و حداقل سرعت اعتماد نکنید. در سیستم سرعت گاز و ذرات باید در کل طول خط تعیین شود ، تا اطمینان حاصل شود که از چگالی صحیح برای تعیین سرعت خفگی استفاده می شود. این باعث طراحی می شود. محاسبه آزمون و خطا روش های طراحی میانبر اغلب از این مرحله مهم چشم پوشی می کنند.

۴. بررسي شتاب در فيدرها

زانويي برای رسیدن یک به سرعت لغزش زمان لازم است (سرعت موثر). ذرات نیز باید از طریق خط انتقال پراکنده شوند ، بنابراین نسبت جامدات به هوا یکنواخت است – در غیر این صورت اثرات نمکی به شدت متفاوت خواهد بود. شما می توانید نسبت جامدات به هوا با موضع بالا داشته باشید که نوار نقاله فاز رقیق را به فاز متراکم و جریان حلزون تبدیل کند. طول شتاب را می توان با استفاده از تکنیک گرافیکی و داکورث یا روش جوتاکی و تومیتا تعیین کرد.

سیستم های وکیوم لازم است که در سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن با کیفیت باشد

سیستم های وکیوم لازم است که در سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن با کیفیت باشد

۵. بررسي كليه اتصالات لوله ها در سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن

لوله کشی باید هنگام نصب با دقت تراز شود. استفاده از اتصالات لغزنده می تواند باعث ایجاد شکاف یا واشر فشرده ، حتی با میله های خواهد شد. حتی می توان لوله جوشکاری شده را به صورت نامناسب ساخت در فلنج به دلیل عدم انطباق از جوش. هنگام اتصال لوله ، روشهای جوشکاری تخصصی می توانند از سرباره داخل لوله جلوگیری کنند.

۶. جمع آوري ذرات قبل از كلكتور در سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن

تأثیر ذرات به ذرات بزرگترین منبع فرسایش است. حتی تخلیه در سطل آشغال می تواند منجر به فرسایش قابل توجهی در اثر برخورد ذرات به توده شود. جمع کننده های کیسه ذرات را افزایش می دهند. مگر اینکه ورودی سیکلونیک یا انبساط خط قبل از جمع کننده وجود داشته باشد. از سرعت شتاب می توان برای ارزیابی طول هر قطعه قرقره کاهش سرعت ، به طور کلی حدود ۲۵٪ از شتاب طول یا فاصله مطلوب بین آرنج استفاده کرد.

۷. توجه و بررسي نشتي ها در سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن

نشت های کوچک می توانند با کاهش یا افزایش اختلاف بین گاز و نمک ، عملکرد دستگاه را كاهش دهند. سرعت زیاد منجر به افت فشار شدید و فرسایش می شود. سرعت کم منجر به جریان انتقالی می شود (رقیق به متراکم). محل آشکار نشت در فیدر است. هنگامی که چندین فیدر در یک انتقال هستند. نشت را در هر یک بررسی کنید. منحرف کننده ها و لوله های نامناسب نیز می توانند مشكلاتي را ايجاد كنند. در سیستم های خلاء ، اطراف کلکتور از جمله دریچه تخلیه می تواند منبع اصلی نشت باشد.

درسیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن، سیستم وکیوم می تواند پیچيده تر هم باشد

درسیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن، سیستم وکیوم می تواند پیچيده تر هم باشد

۸. مطابقت كمپرسور را با روش انتقال در سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن

خط در بیشتر نوار نقاله های رقیق ، فشار در هنگام تغذیه مواد جامد به سرعت افزایش می یابد و معمولاً پس از تثبیت لغزش کمپرس ، از بین می رود. مخزن بزرگ می تواند کمک کند اما هزینه ای را به سیستم حجمي اضافه می کند. فیدرها وجود دارند – نسبت جامدات به هوا در یک چرخه انتقال متفاوت خواهد بود. به عنوان کمپرسور گرم می شود ، سرعت گاز می تواند در کمپرسورهای کوچک یا سبک افزایش یابد و منجر به فرسایش مواد جامد شود. وقتی از سیستم انتقال به طور مداوم استفاده می شود ، معمولاً مشکلی ایجاد نمی کند ، مگر اینکه در هنگام راه اندازی باشد. کمپرسورهای بزرگ که با سرعت کم کار می کنند ممکن است کسل شده و قادر به ادامه روند کار نباشند. نشت یا تغییرات ناگهانی در نسبت جامدات به هوا. این امر به ویژه در مورد تجهیزات اضافی بیشتر صدق می کند. در حال استفاده مجدد است.

درسیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن، می توانید تجهیزات سیستم وکیوم را از وکیوم آفرین خریداری کنید

درسیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن، می توانید تجهیزات سیستم وکیوم را از وکیوم آفرین خریداری کنید

۹. تخليه دريچه هاي فيدر و توجه به مقدار مواد تخليه شده در سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن

در طراحی به اين موضوع چندان توجهي نمي شود. اگر یک چیز وجود دارد که می تواند نوار نقاله بادی را خراب كند، تغییرات ناگهانی در نسبت جامدات به هوا است. تغذیه کننده جامدات را كاملا پر و انباشته نكنيد و مي توان در اين فيدرها از مايعات هم استفاده كرد. مواد جامد می توانند روي دریچه قرار بگيرند و در نهايت روي هم تلنبار شوند. و نه تنها نسبت جامدات به هوا تغییر می کند بلکه ذرات نیز می توانند در فیدر فشرده شده و شکسته شوند.

۱۰. توجه به تفاوت اصطكاك مواد در سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن

محصولات گاهی اوقات پس از انتقال یک ماده و یا ایجاد تغییر در مواد تشکیل دهنده یا تلاش برای انتقال ماده ای متفاوت ، فراموش می کنیم که ذرات ممکن است رفتار یکسانی نداشته باشند. در حالی که خصوصیات فيزيكي اساسی می تواند براي پیش بینی مشکلی مفید باشد ، اما با چند تست نمی توانید اشتباه کنید. تغییرات اصطکاکی می تواند ظریف باشد. حتی همان محصول می تواند سرعت برش و سرعت وانت متفاوت داشته باشد. علاوه بر این ، فراموش نکنید که بعد از انتقال ماده جدید ، مشخصات یک ماده موجود را بررسی کنید. هميشه در اين چنين سيستمي، ميزان سطح مواد ممكن است به سرعت تغيير كند.

دقت در انتخاب تجهيزات انتقال مواد در انتقال پودرهای پلی اتیلن

تجمع پودر و گرانول چندان خوب نيست. با توجه به طیف گسترده ای از محصولات با آنها طیف وسیعی از خواص ترکیب شده با برنامه های مختلف و حتی محیط نصب ، بسیاری از هنگام طراحی سیستم انتقال این مواد باید موارد مختلفی در نظر گرفته شود. آگاهی از خطرات ناشی از انفجار ، انتشارات خطرناک و توجه به محیط زیست امکانات مدرن هنگام انتخاب تجهیزات مناسب چالش جدی است. از آنجا که شواهد کافی در مورد نیاز به انتقال پودر بدون گرد و غبار برای به حداقل رساندن این خطرات وجود دارد ، تولید کنندگان نوار نقاله مدرن به طور فزاینده ای استانداردهای تجهیزات موجود را افزایش می دهند.

سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن، از تجهیزات کوچک و بزرگی تشکیل شده است

سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن، از تجهیزات کوچک و بزرگی تشکیل شده است

موارد مهم قبل از خريد سيستم وكيوم در انتقال پودرهای پلی اتیلن

• ایمنی – آیا سیستم انفجار را از بین می برد؟ یا خطر انتشار دارد؟

• امنیت – آیا سیستم از محصول در برابر آلودگي ها و خطاهاي انساني محافظت می کند.

• سرویس بهداشتی – آیا مي توان سيستم را به راحتي، تميز كرده و آن را نگهداري كرد؟

تنظيمات انتقال پودرهای پلی اتیلن متناسب با پودرهاي شيميايي مختلف

نوار نقاله های خلاء به طور فزاینده ای به عنوان مناسب ترین روش انتقال پودرهاي شيميايي است. هر سه معیار به دلیل عملکرد ذاتی سیستم بسته آنهاست ، بنابراین انتقال آسان و ایمنی را فراهم می کند. یک مزیت آشکار برای انتقال در خلا این است که سیستم به صورت تعریف شده نشتی ندارد. با این حال، در این تکنیک موارد بسیار بیشتری وجود دارد که آن را به عنوان کارآمد ارزیابی می کند.

نتيجه گيري

با استفاده از سيستم وكيوم مي توان، مواد شيميايي را به راحتي انتقال داد ولي قبل از همه اين ها بايد به موارد ضروري توجه داشت تا سیستم انتقال پودرهای پلی اتیلن موثر واقع شده و مواد به سهولت از نقطه مبداء به نقطه مقصد منتقل شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *