سیستم انتقال مواد

مناسب ترين سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول)

مقدمه

سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول) يكي از مهم ترين مواردي كه شما لازم است به آن توجه داشته باشید. پلی وینیل کلراید (PVC) یکی از پرمصرف ترین پلیمرها در جهان است. به دلیل ماهیت همه کاره ، از PVC در طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی ، فنی و روزمره از جمله استفاده گسترده در ساختمان ، حمل و نقل ، بسته بندی ، الکتریکی / الکترونیکی و بهداشت و درمان استفاده می شود. پی وی سی ماده ای بسیار بادوام و با دوام است که می تواند در کاربردهای مختلف ، سفت و سخت یا انعطاف پذیر ، سفید یا سیاه و طیف گسترده ای از رنگها در بین آنها مورد استفاده قرار گیرد. با سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول) مي توانيد به راحتي مواد شيميايي را انتقال دهيد

اولین حق ثبت اختراع برای فرآیند پلیمریزاسیون برای تولید PVC در سال ۱۹۱۳ به مخترع آلمانی فردریش کلات اعطا شد و PVC از سال ۱۹۳۳ در تولید تجاری قرار دارد. این ماده در حال حاضر حدود ۲۰٪ از کل پلاستیک تولید شده در سراسر جهان را دارد و بعد از پلی اتیلن است. سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول) لازم است که به دقت ایجاد و احداث شود. دوزینگ پودر در انتقال مواد شيميايي صنعتي عامل تعيين كننده اي است.

مواد اولیه ضروری برای PVC از نمک و روغن حاصل می شود. الکترولیز آب نمک کلر تولید می کند که با اتیلن (حاصل از روغن) ترکیب می شود و مونومر وینیل کلرید (VCM) تشکیل می شود. مولکول های VCM برای تشکیل رزین پی وی سی پلیمریزه می شوند که در آن مواد افزودنی مناسبی برای ساخت یک ترکیب PVC سفارشی در آن گنجانده شده است.

۵ مرحله روند تولید PVC و سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول)

• استخراج منابع نمک و هیدروکربن

• تولید اتیلن و کلر از این منابع

• ترکیبی از کلر و اتیلن برای ساخت مونومر وینیل کلرید (VCM)

• پلیمریزاسیون VCM برای ساختن پلی وینیل کلراید (PVC)

• مخلوط شدن پلیمر PVC با سایر مواد برای تولید فرمولاسیون های مختلف

مواد خام و سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول)

ساخت پی وی سی نسبت به هر پلاستیک کالایی کمتر سوخت فسیلی تجدید ناپذیر را می گیرد زیرا برخلاف پلاستیک های حرارتی دیگر که کاملا از روغن گرفته می شوند ، پی وی سی از دو ماده اولیه تولید می شود.۵۷٪ از وزن مولکولی حاصل از نمک معمولی است
۴۳٪ از مواد خوراکی هیدروکربن (به طور فزاینده اتیلن حاصل از محصولات قندی همچنین برای تولید PVC به عنوان جایگزین اتیلن از روغن یا گاز طبیعی استفاده می شود).

در سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول) ، مواد شيميايي با امنيت بيش تري منتقل مي شوند

در سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول) ، مواد شيميايي با امنيت بيش تري منتقل مي شوند

مواد اوليه PVC و سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول)

در حالی که پی وی سی بیشتر از نمک و روغن ساخته می شود ، در برخی از مناطق جهان پی وی سی بدون استفاده از مواد اولیه روغن ساخته می شود (جایگزینی هیدروکربن های نفتی با مواد اولیه هیدروکربن های زیستی). بنابراین پی وی سی به مراتب کمتر از سایر گرمانرمها وابسته به روغن است. همچنین در بین طیف وسیعی از کاربرد بسیار با دوام و دارای انرژی کم است که استفاده بسیار موثر از مواد اولیه را ایجاد می کند. سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول) با سیستم وکیوم می تواند تغییر شگرفی را در صنایع شما ایجاد کند.

بیش از ۵۰ چهار میلیارد تن نمک موجود در دریا وجود دارد که بیش از ۲۰۰ میلیارد تن نمک در زیر زمین موجود است – ذخایر این مواد به وضوح فراوان است. اتیلن از روغن معادل ۰.۳٪ از مصرف سالانه روغن است ، اما به طور فزاینده ای از اتیلن از محصولات قند نیز برای تولید PVC استفاده می شود.

سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول) به اشكال مختلفي وجود دارد

سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول) به اشكال مختلفي وجود دارد

محصولات دوتايي و سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول)

محصولات و محصولات جانبی تولید پی وی سی شامل کلر و سود سوزآور است که شاید دو ماده مهم نه تنها برای تولید پی وی سی ، بلکه بسیاری از کاربردهای مهم دیگر باشد. از کلر در ساخت داروهای نجات دهنده استفاده می شود ، در واقع ۸۵٪ از کل دارویی. سود سوزآور نیز بسیاری از برنامه های کلیدی و روزمره را شامل می شود. سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول) را باید به توسط متخصصین راه اندازی کنید.

PVC و مواد افزودنی و سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول)

قبل از اینکه PVC از محصولات ساخته شود ، باید با طیف وسیعی از مواد افزودنی خاص ترکیب شود. این مواد افزودنی می توانند تعدادی از خصوصیات محصولات را تحت تأثیر قرار دهند یا تعیین کنند. خواص مکانیکی آن ، سرعت آب و هوا ، رنگ و وضوح آن و در واقع اینکه آیا قرار است در یک برنامه انعطاف پذیر استفاده شود. این فرآیند مرکب نامیده می شود.

در سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول)، محاسبه اندازه هاي مهم است

در سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول)، محاسبه اندازه هاي مهم است

سازگاری پی وی سی با انواع مختلفی از مواد افزودنی یکی از مواد استحکام بسیاری است و همین امر آن را به پلیمری کاملاً همه کاره تبدیل کرده است. پی وی سی را می توان پلاستیک کرد تا انعطاف پذیری آن برای استفاده در کفپوش و محصولات پزشکی باشد. ماده PVC سفت و سخت ، همچنین به عنوان PVC-U شناخته می شود (مخفف U “unplasticised” است) به طور گسترده ای در کاربردهای ساختمان مانند قاب پنجره استفاده می شود. سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول) با سیستم وکیوم به واقع روش علمی ثابت شده ای است و مزایای زیادی دارد.

مواد افزودنی کاربردی مورد استفاده در تمام مواد PVC شامل تثبیت کننده های حرارتی ، روان کننده ها و در مورد PVC های انعطاف پذیر ، نرم کننده ها هستند. افزودنیهای اختیاری ، شامل طیف وسیعی از مواد از كمكهای فرآوری ، اصلاح كننده های ضربه ، اصلاح كننده های حرارتی ، تثبیت كننده های UV ، بازدارنده های شعله ، مواد پرکننده مواد معدنی ، رنگدانه ها ، تا مواد سموم ضد عفونی کننده و عوامل دمنده برای کاربردهای خاص هستند. محتوای واقعی پلیمر PVC در برخی از کاربردهای کفپوش می تواند تا ۲۵٪ از نظر جرم باشد ، و باقی مانده توسط مواد افزودنی به حساب می آید. سازگاری آن با مواد افزودنی امکان افزودن احتباس دهنده های شعله را فراهم می کند اگرچه PVC به دلیل وجود کلر در ماتریس پلیمر ذاتاً ضد حریق است.

در سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول)، خصوصيات فيزيكی PVC اهميت دارد

در سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول)، خصوصيات فيزيكی PVC اهميت دارد

مواد افزودنی عملکردی و سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول)

تثبیت کننده های گرما و سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول)

تثبیت کننده های گرما برای جلوگیری از تجزیه PVC در اثر حرارت و برش در هنگام پردازش ، در تمام فرمولاسیون های PVC لازم هستند. آنها همچنین می توانند مقاومت PVC را در برابر نور روز ، در برابر هوا و پیری گرما افزایش دهند. علاوه بر این تثبیت کننده های حرارتی تأثیر مهمی بر خصوصیات فیزیکی PVC و هزینه فرمولاسیون دارند. انتخاب تثبیت کننده گرما به عوامل مختلفی از جمله نیازهای فنی محصول PVC ، شرایط تأیید نظارتی و هزینه بستگی دارد.

روان کننده ها و سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول)

این موارد برای کاهش اصطکاک در حین پردازش استفاده می شوند. روان کننده های خارجی می توانند اصطکاک بین PVC و تجهیزات

پردازش را کاهش دهند ، در حالی که روان کننده های داخلی روی گرانول های PVC کار می کنند.

با سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول) می توانيد حجم بيش تری از اين ماده را منتقل کنید

با (پی وی سی PVC گرانول) می توانيد حجم بيش تری از اين ماده را منتقل کنید

پلاستیک کننده ها

پلاستیک کننده ماده ای است که با افزودن آن به یک ماده ، معمولاً پلاستیک ، باعث انعطاف پذیری ، انعطاف پذیری و کار با آن می شود. نمونه های اولیه نرم کننده های پلاستیکی شامل آب برای نرم شدن رس و روغن برای پلاستیک شدن زمین برای ضد آب کردن قایق های باستانی است.

انتخاب پلاستیک کننده ها به خصوصیات نهایی مورد نیاز محصول نهایی و در واقع اینکه این محصول برای کفپوش باشد یا یک برنامه پزشکی بستگی دارد. بیش از ۳۰۰ نوع مختلف نرم کننده وجود دارد که حدود ۵۰-۱۰۰ مورد آنها برای استفاده تجاری هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نرم کننده های پلاستیک ، به http://www.plasticisers.org/ مراجعه کنید. پلاستیک کننده های متداول فتالات هستند که می توانند به دو گروه مجزا با کاربردها و طبقه بندی های بسیار متفاوت تقسیم شوند. سیستم انتقال مواد در این صنایع شیمیایی را با اصول مهندسی به انجام برسانید.

با سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول( ، شبکه انتقال مواد کارخانه شما ایمن تر خواهد بود

با (پی وی سی PVC گرانول) ، شبکه انتقال مواد کارخانه شما ایمن تر خواهد بود

فتالات های کم: فتالات های با وزن مولکولی کم (LMW) حاوی هشت اتم کربن یا کمتر در ستون فقرات شیمیایی خود هستند. این شامل ، DEHP ، DBP ، DIBP و BBP است. استفاده از این فتالات ها در اروپا محدود به کاربردهای خاص خاصی است.

فتالات های بالا: فتالات های با وزن مولکولی بالا (HMW) آنهایی هستند که ۷ تا ۱۳ اتم کربن در ستون فقرات شیمیایی دارند. این موارد عبارتند از: DINP ، DIDP ، DPHP ، DIUP و DTDP. از فتالات HMW با خیال راحت در بسیاری از موارد روزمره از جمله کابل و کف استفاده می شود.

نرم کننده های مخصوص ، مانند آدیپیت ها ، سیترات ها ، بنزوات ها و تری ملیتات ها در مواردی که به ویژگی های فیزیکی خاصی از جمله توانایی مقاومت در برابر درجه حرارت بسیار پایین و یا افزایش انعطاف پذیری مورد نیاز است ، استفاده می شوند

بسیاری از محصولات پی وی سی که روزمره استفاده می کنیم اما تمایل به آن را غیرقابل قبول می دانند حاوی نرم کننده های فتالات هستند. آنها شامل وسایل پزشکی نجات دهنده مانند لوله های پزشکی و کیسه های خون ، کفش ، کابل های برق ، بسته بندی ، لوازم التحریر و اسباب بازی ها هستند. علاوه بر این ، از فتالات ها در سایر کاربردهای غیر پی وی سی مانند رنگ ، محصولات لاستیکی ، چسب و برخی از مواد آرایشی استفاده می شود.

مواد افزودنی اختیاری و سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول)

این افزودنیهای اختیاری برای یکپارچگی پلاستیک کاملاً ضروری نیستند بلکه برای ترسیم سایر خواص استفاده می شوند. افزودنیهای اختیاری شامل کمکهای فرآوری ، اصلاح کننده های ضربه ، مواد پرکننده ، لاستیک های نیتریل ، رنگدانه ها و رنگ دهنده ها و بازدارنده های شعله هستند.

بیشتر می توان در مورد این مواد از طریق پلاستيك كننده ها یا یک انتشار عالی موجود در BPF Bookshop ، تحت عنوان “PVC: رسیدن به پایداری” توسط دکتر مارک اورارد مطالعه کرد. ماده BPF یک گروه افزودنی اختصاصی و همچنین یک گروه افزدوني اصليMasterbatch و ترکیبات خاص.

نتيجه گيري

ماده PVC يكي از مواد اوليه صنايع شيميايی است و امروزه بخش مهمی از این صنایع را به خود اختصاص داده و و می توان با سیستم وکیوم به بهترین شکل ممکن این ماده شیمیایی را از نقطه مبداء به نقطه مقصد انتقال داد. سیستم انتقال مواد در صنایع شیمیایی (پی وی سی PVC گرانول) در صنایع شیمیایی مهم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *