سیستم انتقال مواد

سيستم وكيوم بهترين روش برای انتقال مواد پودری در صنايع شيميایی

مقدمه

سیستم انتقال مواد پودری در صنایع شیمیایی مهم است و لازم است که با دقت هر چه تمام تر انجام شود. سیستم انتقال وکیوم برای انتقال مواد پودری و فله ای به دلایل مختلف روش ترجیحی انتقال بسیاری از صنایع بوده و با این روش می توان گرد و غبار را خیلی راحت تر کنترل کرد. با استفاده از سیستم های انتقال وکیوم، روش های انتقال دستی حذف می شوند. در این نوع روش مواد بسته بندی شده و گرد و غبار ناشی از بسته بندی هم از بین می رود. سیستم انتقال مواد پودری در صنایع شیمیایی مهم است

روش هاي جلوگيري از نشت مواد پودری در سیستم انتقال مواد

در صورت بروز هرگونه نشتی ، به دلیل فشار کمتر در داخل سیستم انتقال ، به جای رفتن به بیرون ، آنها به سمت داخل حرکت می کنند. این برعکس سیستم فشاري است كه در آن فشار به سمت بيرون نشت مي كنند.

نحوه کنترل نشت مواد

در سیستم های انتقال خلاء مي توان با ابزارهايي و بدون دخالت دست، مواد را منتقل كرد كه كيسه هاي بزرگ، واگن هاي ريلي، سيلوها و باربري ها را شامل مي شود. در اين نوع انتقال، شما نحوه انتقال را به بهترين شكل ممكن كنترل می كنيد.

عوامل موثر در طراحي سيستم سیستم انتقال مواد پودری

• تراكم مواد فله ای

مهندسين مي توانند حجم و سرعت انتقال مواد را با اين عامل شناسايي كنند. مهندسين با تقسيم جرم بر حجم مي توانند مقدار تراكم فله اي را محاسبه كنند. با توجه به این فرمول ، پودر سبک به گیرنده بزرگتری احتیاج دارد تا اطمینان حاصل شود که جرم مواد از جریان هوا بيش تر است. در حالی که مواد فله ای با تراکم بالاتر لازم است كه سريع تر منتقل شوند.

سیستم انتقال مواد پودر شیمیایی

در سیستم انتقال مواد پودر شیمیایی، دستگاه ها می توانند کنار هم قرار گیرند

• فاصله انتقال

لازم است كه فاصله بين محل دريافت و انتقال مواد را به خوبي بدانيد. لازم است كه خمش هاي افقي و عمودي و ساير فواصل طولی و عرضی را كاملا بشناسيد.

اندازه گيری بازوهاي انتقال دستگاه بسيار مهم است و به طور معمول هشت تا ده برابر قطر لوله است و اغلب ۴۵ تا ۹۰ درجه زاويه دارند. بهترين سيستم انتقال مواد پودری در صنايع شيميايي،روش انتقال با سيستم وكيوم است و هر چقدر كه بازوهاي انتقال دهنده دستگاه بهم نزديك باشد، راحت تر منتقل می شوند.

دستگاه های مختلف برای سیستم انتقال مواد پودری

دستگاه های مختلفی برای سیستم انتقال مواد پودری برای صنایع شیمیایی طراحی و ساخته شده است

نرخ انتقال مواد پودری در سیستم انتقال مواد

لازم است که نرخ انتقال مواد پودری را در هر ساعت خوب بدانید. هر چقدر که مواد پودری در سیستم کمتر باشد، به این معنی نیست که شما کار کمتری انجام می دهید. تصور کنید که یک ماده پودری فله ای در هر ساعت به اندازه ۱۰۰۰ کیلوگرم در هر ساعت منتقل می شود. در حالی که ماده فله دیگری به اندازه ۱۰۰۰ کیلوگرم در هر پنج دقیقه از ساعت منتقل می شود. مشخص است که در هر ساعت ۱۲۰۰۰ کیلوگرم ماده فله منتقل می شود. می توانید با مشاهده این تفاوت ها، بهتر تصمیم بگیرید که مواد پودری را با چه سرعتی و در چه مدت زمانی منتقل کنید.

مشخصات مهم مواد پودری در سیستم انتقال مواد

وزن و اندازه مواد پودری نسبت به هم متفاوت هستند و مهم ترین مشخصات مواد پودری مانند لایه، گرانول و دانه بندی می تواند بر میزان نرخ انتقال مواد تاثیر بگذارد.

شناسایی کلیه مشخصات فیزیکی برای سیستم انتقال مواد

شما هر چقدر که مشخصات فیزیکی مواد را بشناسید به همان اندازه می توانید آن ها را در سیستم وکیوم راحت تر منتقل کنید. توصیه می کنیم که قبل از انتقال مواد پودری، کلیه مشخصات فیزیکی آن ها را یادداشت کنید تا براساس اطلاعات بدست آمده بتوانید سریع ترین روش ممکن وکیوم را برای انتقال آن ها پیدا کرده و در سریع ترین زمان ممکن آن ها را منتقل کنید.

سیستم انتقال مواد پودی، مواد از لوله های مختفی به موازات هم حمل می شود

سیستم انتقال مواد پودی، مواد از لوله های مختفی به موازات هم حمل می شود

روش های مختلف انتقال مواد پودری در سیستم انتقال مواد

نوار نقاله از جمله بدترین کاربردهای ماشین آلات است زیرا کاربران سعی می کنند هزینه های خود را به حداقل برسانند. گرچه هزینه هنگام تعیین نوار نقاله مناسب بسیار مهم است ، اما نباید مورد اصلی شما باشد.

استفاده از نوار نقاله وکیوم برای سیستم انتقال مواد

در این سیستم، نوار نقاله وکیوم مانند سیستم جارو برقی، مواد پودری را از محل مبداء به محل مقصد منتقل می کند. در این سیستم، شما با لوله وکیوم، مواد پودری را از محل مبداء به مقصد منتقل می کنید و بهترین روش انتقال مواد پودری در صنایع شیمیایی است و مواد پودری از منابع مختلفی به خط فراوری منتقل می شوند.

در این نوع سیستم، دیگر لازم به کنترل دستی مواد پودری نیست و از ورود گرد و غبار و سایر مواد آلوده کننده به داخل محفظه وکیوم جلوگیری می شود. در صورت بروز هر گونه نشتی، مواد پودری به بیرون نشت نکرده و در نهایت در صورت بروز این چنین اتفاقی، مواد به داخل محفظه نشت می کنند.

نوار نقاله پیچی قابل استفاده برای سیستم انتقال مواد پودری

این نوع سیستم ها برای انتقال مواد پودری جزء بهترین ها هستند و هنگام انتقال مواد پودری، بخاطر نوع انتقال، در ماهیت مواد هیچ تغییری ایجاد نمی شود. از آن جایی که در این سیستم هیچ میله ای به کار نرفته است بنابراین می توانید به راحتی هر گونه تغییر دلخواهی در آن ایجاد کنید. هر چقدر که تغییرات شما بیش تر باشد به همان اندازه هزینه تعمیر و نگهداری سیستم کاهش یافته و کارایی سیستم افزایش می یابد.

این نوع سیستم برخلاف سیستم نوار نقاله ای باز، بهترین بوده و شما می توانید بدون توجه به مواد پودری که در داخل سیستم در جریان است، مواد اضافه تری را وارد کنید تا مواد بیش تری در مدت زمان کوتاهی به مقصد منتقل شود. متناسب با نوع مواد شیمیایی می توانید انداز ایده آل نوار پیچی را انتخاب کنید. زاویه قرارگیری میله پیچی داخل سیستم را نیز می توانید تنظیم کنید.

در سیستم انتقال مواد پودری، دستگاه ها بزرگ تری وجود دارد

در سیستم انتقال مواد پودری، دستگاه ها بزرگ تری وجود دارد و محاسبه مساحت برای قرارگیری آن ها مهم است

دستگاه های وکیوم متحرک روش دیگری برای سیستم انتقال مواد پودری

در این نوارهای نقاله می توانید ارتفاع محفظه های وکیوم را تنظیم کنید. همچنین می توانید زاویه قرارگیری لوله های وکیوم را نیز تنظیم کنید تا مواد پودری به نقطه تخلیه وارد شوند. با این چنین سیستمی شما می توانید در هر ساعت، ۲.۲۶۷ کیلوگرم مواد پودری را از محل مبداء به نقطه مقصد با اطمینان کامل و بدون هیچ گونه آلودگی محیطی منتقل کنید.

موارد مهم در جانمایی دستگاه های وکیوم در سیستم انتقال مواد

• مزیت انتقال مواد پودری در مسافت های بلند

مهم ترین مزیت دستگاه های وکیوم این است که شما می توانید مواد پودری را در مسافت های بلند از نقطه مبداء به نقطه مقصد منتقل کنید. تعین مسافت بسیار مهم است و لازم است که آن دقیق مشخص شود تا مواد هر چه سریع تر به مقصد برسد.

در سیستم انتقال مواد پودری، نظافت منظم دستگاه لازم و ضروری است

در سیستم انتقال مواد پودری، نظافت منظم دستگاه لازم و ضروری است

طراحی لوله

لوله های سیستم ها نسبت به هم متفاوت است و اندازه لوله توسط چگالی محصول ، فاصله و سرعت انتقال تعیین می شود و به طور قابل توجهی بر اثربخشی نوار نقاله تأثیر می گذارد. همچنین بررسی تعداد ورودی ها ، خروجی ها و خم ها در طراحی لوله سیستم وکیوم مهم بوده و به موازات آن مقدار موادی انتقالی هم عامل تعیین کننده ای است.

نصب فیلترهای مختلف در سیستم‌انتقال‌مواد

نصب فیلتر باعث خواهد شد تا مواد انتقالی شما با کیفیت بهتر منتقل شوند. فیلترهای بهداشتی به سلامت کارکنان شما کمک کرده و از یک طرف از ورود گرد و غبار و مواد سمی به داخل سیستم وکیوم جلوگیری می کند. فیلترهای ضعیف هم به همان اندازه در کاهش عملکرد و کارایی سیستم شما نقش موثری دارند. به همین دلایل لازم است که از فیلترهای مناسب جهت انتقال مواد استفاده کنید.

کنترل سیستم‌انتقال‌مواد

سیستم های انتقال مواد به نحوی ساخته می شوند که بتوان آن ها را از هر جهت کنترل کرد. سیستم های وکیوم شرکت وکیوم آفرین از هر جهت بی نظیر بوده و شما می توانید جهت انتقال مواد پودری در صنایع شیمیایی از آن ها استفاده کنید.

در سیستم انتقال مواد پودری؛ می توانید همزمان از چندین دستگاه مختلف استفاده کنید

در سیستم انتقال مواد پودری؛ می توانید همزمان از چندین دستگاه مختلف استفاده کنید

دلیل انتخاب پنوماتیک به عنوان بهترین سیستم‌انتقال‌مواد

سیستم انتقال وکیوم بهترین روش انتقال مواد پودری در صنایع شیمیایی است و در این سیستم، از ورود هر گونه گرد و غبار و مواد سمی به داخل سیستم جلوگیری می شود و در همین راستا ضمن ارتقاء سیستم، شما می توانید از هدررفت انرژی و منابع مالی خود جلوگیری کنید.

از دیگر مزایای نوار نقاله های پنوماتیک نسبت به نوار نقاله های مکانیکی برای سیستم انتقال مواد پودری ، نداشتن قطعات متحرک است. این باعث تمیز کردن و نگهداری‌ آسان دستگاه می شود. قطعات ثابت باعث مي شود كه كارگران هنگام كار به راحتي كار شده و در نتيجه ايمني كار افزايش مي يابد. نوار نقاله های پنوماتیک را می توان متناسب با نیازهای شما و مطابق با تجهیزات فراوري پودر تنظیم کرد. اين نوع دستگاه ها می تواند متناسب با فضای محدود شما طراحی شده و از آن جايي كه منعطف هستند مي توانيد متناسب با محيط خود ، آن ها را تنظيم كنيد و از آن جايي كه ورودي ها و خروجي هاي متعددي دارند به همين دليل مي توان براي سیستم انتقال مواد پودری براي مسافت هاي بلند از آن ها استفاده كرد.

مزايای سيستم وكيوم برای سیستم انتقال مواد پودری

• انتقال ساده و راحت مواد پودری چسبنده، خطرناك و مواد پودري فلزی

• انتقال سالم و بهداشتی و بدون اجازه نسبت به ورود گرد و غبار و مواد خطرناك شيميايي به محفظه

• فاقد منابع احتراق و اشتعال

• عملكرد پنوماتيك

• انتقال متراكم و حجيم

• امكان افزايش ظرفيت انتقال به ۹۰۷۱ كيلوگرم بر ساعت

• امكان افزايش ارتفاع محفظه هاي انتقال تا ۳۶ متر

• امكان انتقال مواد پودري با جرم سنگين ۱۸۱ كيلوگرم

• تنظيمات و نگهداري آسان

• مجهز به سيستم ضد فشار، ضد ضربه

• امكان انتقال مواد پودري خاص يا مواد روكش دار

نتیجه گیری

سیستم وکیوم بهترین و شناخته شده ترین روش برای انتقال مواد پودری در صنایع شیمیایی است و در این سیستم می توانید نحوه کنترل مواد را خیلی راحت کنترل کنید. به راحتی می توانید کلیه تنظیمات سیستم را کنترل کرده و ورودی ها، خروجی ها، بازویی ها، خمش ها را کنترل کرده و آن ها مطابق دلخواه خود سفارش دهید تا طراحی و تولید شود. دستگاه های شرکت وکیوم آفرین برای انتقال مواد پودری در صنایع شیمیایی، کارآمدترین دستگاه ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *